24Nisan2017, 11:38 - Anasayfa // GÖRÜNTÜLÜ Haberi yazdır

CHAPITO, 200 BİN TURİST AĞIRLAYACAK

CHAPITO, 200 BİN TURİST AĞIRLAYACAK

AVRUPA’nın en büyük çadır gösteri merkezi Chapito, mayıs ayında gösterilere başlıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter PaylaşTürk turizminin başkenti Antalya’da sektörel çeşitliliğin yakalanması ve farklı cazibe alanlarının yaratılması açısından çok önemli bir adım atıldı. Destinasyon yönetiminin en önemli konularından olan genel eğlence alanlarının yaratılması konusunda Antalya- Belek Bölgesi’ndeki büyük bir boşluğu dolduracak olan Chapito, turistlerin otellerden çıkarak çevre ile etkileşimini sağlayacak.

Avrupa’nın en büyük çadır gösteri merkezi Antalya Belek’e getirildi. Kurulum ve montaj çalışmaları devam eden dev çadırda, dünyaca ünlü şovlar sahnelenecek. Belek’teki The Land Of Legends Thema Park’ta 4 bin metrekarelik alana kurulan Chapito isimli gösteri merkezi, 6 ayda 200 bine yakın yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

Türk girişimcilerin Almanya’dan satın aldıkları dev gösteri çadırı Chapito, TIR’larla taşınarak 15 gün önce Belek’teki yerine getirildi. Özel ekipler tarafından kurulumuna başlanan Chapito, mayıs ayı ortalarında nefes kesen sahne şovlarıyla konuklarını ağırlamaya başlayacak. 4 bin metrekarelik alana kurulan ve benzerleri arasında Avrupa’nın en büyüğü unvanını elinde bulunduran çadır gösteri merkezi, 27 metrelik 8 taşıyıcı kuleye sahip. Chapito, 500’ü VIP olmak üzere toplam 2500 kişi kapasitesinde.

En son teknoloji ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılan Chapito, yaz sezonu boyunca Adrenalina Circus, Shaman Dance Theatre ve Wonderland On Ice grupları sabit gösterilerine ev sahipliği yapacak.

Bunun dışında, ünlü şarkıcıların konserlerinin de düzenleneceği Chapito’da, yaz sezonunda birçok yerli ve yabancı star sahneye çıkacak. Proje yatırımı ise 3 milyon Euro olarak belirtildi.

MAYIS’TA AÇILACAK

Türk girişimcilerin Almanya’dan satın aldıkları dev gösteri çadırı Chapito, tırlarla taşınarak 15 gün önce Belek’teki yerine getirildi. Özel ekipler tarafından kurulumuna başlanan Chapito, Mayıs ayı ortalarında nefes kesen sahne şovları ile konuklarını ağırlamaya başlayacak. 4 bin metrekarelik alana kurulan ve benzerleri arasında Avrupa’nın en büyüğü unvanını elinde bulunduran çadır gösteri merkezi, 27 metrelik 8 taşıyıcı kuleye sahip. Chapito; 500’ü VIP olmak üzere toplam 2500 kişi kapasitesinde.

TEKNOLOJİ HARİKASI

En son teknoloji ses, ışık ve görüntü sistemleri ile donatılan Chapito, yaz sezonu boyunca Adrenalina Circus, Shaman Dance Theatre ve Wonderland On Ice grupları sabit gösterilerine ev sahipliği yapacak. 3 gösteriyi 6 ayda 200 bine yakın yerli ve yabancı turistin izlemesi bekleniyor.  Bunun dışında; ünlü şarkıcıların konserlerinin de düzenleneceği Chapito’da, yaz sezonunda bir çok yerli ve yabancı starın sahne alıp hayranları ile buluşması bekleniyor.

AMAÇ YENİ AÇILIMLAR

Projenin fikir babası olan ve oluşturduğu konsersiyum ile dev gösteri merkezinin Antalya’ya gelmesini sağlayan Seans Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Halis Altay, amaçlarının turizm gelirlerinde çeşitliliği yakalamak ve sektöre yeni cazibe alanları kazandırmak olduğunu söyledi. Chapito’nun daha önce Almanya’da faaliyet gösterdiğini ve bugüne kadar 8 milyona yakın izleyici ağırladığını da dile getiren Altay, dev tesisin bundan sonra Antalya turizmine hizmet vereceğini belirtti.

BU YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Yaklaşık 3 milyon Euro’luk bir yatırım ile gerçekleştirilen gösteri merkezinin ilk yıl 3 sabit gösteri ile turizme hizmet vereceğini bildiren Halis Altay; “Haftanın 6 günü burada sahne açık olacak. 7’nci günü ise konserlere tahsis edeceğiz. Dünyaca ünlü şarkıcılar bizim organizasyonumuzla gelebileceği gibi, diğer organizasyonlara da kapımız açık olacak. Chapito’nun Antalya turizmine yeni bir anlayış getireceğine ve uzun yıllar burada hizmet vereceğine inanıyoruz” dedi.

SHAMAN DANCE THEATRE

Türk dansını son zamanlardaki en önemli prodüksiyonlarından birisi olan Shaman Dance Theatre, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında sayısız gösterilere imza attı. Anadolu’nun her köşesinden dansların ve türkülerin yanında, modern dans ve bale gibi disiplinlerin, Sema ve Semah gibi ritüellerin, gölge tiyatrosu ve akrobasi gibi tekniklerin kullanıldığı repertuar, flamenko, oryantal, macar, kafkas ve balkan dansları ile destekleniyor. Shaman Dance Theatre, yaz boyunca her Çarşamba ve Pazar Chapito’da sahne alacak.

ADRENALİNA CIRCUS

Gösteri sanatlarının bu en yeni, en çılgınca halini en son ışık teknolojisinde, uçan motorların, akrobatların, ve sanatçıların en gözüpek şovlarını izlerken gözlerinize inanamayacaksınız. Çılgın Küre (Globe Of Speed) ve Mad Flying Bikes (Delice Uçanlar) şovun en önemli numaralarından biri olmakla beraber klasik gösteri sanatlarından tamamen farklı bu gösteriyi nefesinizi tutarak izleyeceksiniz. Yaklaşık 2 saatlik performansla dünyaca ünlü sanatçı, dansçı ve akrobatlar en çılgın hünerlerini burada gösterecek. Adrenalina, yaz boyunca her Salı, Parşembe ve Cuma günleri sahne alacak.

WONDERLAND ON ICE

Küçük bir kız çocuğunun hayaI dünyası ve bu dünyanın renkliliği, maceraIarı ve güzeIIikIerinin anIatıIdığı, dünya klasikleri arasında yeralan bu muhteşem hikayenin müzikal ve estetiğin harmanlanarak buz üzerinde yorumlanmış halini çocuklar severek izleyecekler. Wonderland On Ice, çocuklara olduğu kadar yetişkinlerede eğlenceli dakikalar yaşatmayı ve çocukluğunuza güzel bir yolculuk yaptırmayı vadediyor. Rusların dünyaca ünlü çocuk gösterisi, yaz boyunca hafta içi öğleden sonra ve her Cumartesi Chapito’da hayranları ile buluşacak.YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TURIZM DOSYASI hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÖRÜNTÜLÜ

Tümü

TURİZM DOSYASI WEB TV - HABERLER


Limak Otelleri’nin Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu gündemi turizm yazarı Halil Öncü’ye değerlendirdi.Türkiye'nin en önemli yerli zincirlerinden birini oluşturan Limak Otelleri’nin Grup Başkanı Kaan Kavaloğlu umutlu konuştu. >>>

.
Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - Kemer Çamyuva’da yer alan Kilikya Resort Hotel Genel Müdürü Kadir Bilici, turizm yazarı Halil Öncü’ye yaptığı değerlendirmede, yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen, Türk turizminin sürdürebilirliğinin olması gerektiğini söyledi >>>


Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - Dünya harikaları ve mitoloji teması bu yıl 11.si düzenlenen Antalya Kum Heykel Festivali büyük ilgi çekmeye devam ederken, sergilenen 150 eser arasında yer alan Troia temalı heykel ise gelen ziyaretçileri adeta büyülüyor.....>>>


HALİL ÖNCÜ İLE LEZZET DURAKLARI "GELATTE " - Antalya'da Dondurma ve Waffle başta olmak üzere çok özel lezzetlerin buluştuğu Lezzet Noktası "GELATTE"Antalya'da Kapalı Yolun sonunda, Saat Kulesinin hemen karşısında, Dondurma ve Waffle ile meşhur mekan.  >>>


Alanya-Türkler’de hizmet veren Sirius Deluxe Genel Müdürü İsmet Ergüleç yaptığı açıklamada, Ülkemizin büyük ve gerçek bir turizm ülkesi olduğunu ifade derek, mevcut durumdan çok çok daha iyilerini hak ettiğini söyledi.>>>


Sponsor Bağlantılar

Instagram

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]