28Şubat2017, 17:30 - Anasayfa // GÖRÜNTÜLÜ Haberi yazdır

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM: TROIA 2018 YILI HAYIRLI UĞURLU OLSUN!

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM: TROIA 2018 YILI HAYIRLI UĞURLU OLSUN!

Halil ÖNCÜ ( ÇANAKKALE ) - Troia Antik kentinin UNESCO Dünya mirası listesine girişinin 20’nci yılında 2018 yılı Troia yılı olacak! Başbakan Binali Yıldırım: “2018 yılının Troia yılı olması için Kültür Bakanlığımız bir girişim başlattı. Haftaya karar verilecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ak Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Yıldırım, " 2018 yılının Troia yılı Şimdiden hayırlı uğurlu olsun!"dedi.

Turizm sektörünü canlandırmak amacıyla dünya ölçeğinde uluslararası bilinirliğiyle ikinci sırada yer alan Troia'nın UNESCO nezdinde Dünya Miras Listesine alınmasının 20. Yılı olan 2018'in "Troia Yılı" ilan edilerek ülkemizin tanıtım teması olarak desteklenmesi amacıyla yürütülen çalışmalarda son noktayı Başbakan Binali Yıldırım koydu. Ak Parti Grup toplantısında konuşmasında 2018 yılının Troia yılı olması konusunda görüşlerini paylaşan Başbakan Binali Yıldırım, Troia 2018 yılı hayıurlı uğturlu olun diye konuşurken, “ 2018 yılının Troia yılı olması için Kültür Bakanlığımız bir girişim başlattı. Haftaya karar verilecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”dedi.
Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında konuşmasında AkParti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a da seslenerek, “  Çanakkale şanslı. Köprüleri yapılıyor. Yolları o biçim.  Her şey yolunda” dedi.YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TURIZM DOSYASI hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÖRÜNTÜLÜ

Tümü

Sponsor Bağlantılar

Turizm Dosyası - Sektörden Son Gelişmeler

Adres : Turizm Dosyasi .... Turizm Haberleri Sektörden Son Haberler
Tel :0 542 437 90 04
Bu site 0.027 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]