FİRUZBAĞLIKAYA: HUKUKSUZLUĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ - TURIZM DOSYASI - Anasayfa

TÜRK REHBERLERİN ÇİNCE TELAŞI

Okuduğunuz haber
FİRUZBAĞLIKAYA: HUKUKSUZLUĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

BİLGİ ÜNİVERSİTESİ, MUTFAĞI SANATLA BULUŞTURDU

Anasayfa   /    Görüntülü    /    FİRUZBAĞLIKAYA: HUKUKSUZLUĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

FİRUZBAĞLIKAYA: HUKUKSUZLUĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ

GÖRÜNTÜLÜ      11 Aralik 2017 - 19:45     0

FİRUZBAĞLIKAYA: HUKUKSUZLUĞA BOYUN EĞMEYECEĞİZ


TÜRSAB Yönetim Kurulu, seçim kampanyası sürecinde TÜRSAB Başkan Adayı FiruzBağlıkaya'ya desteğini açıklayan Bölgesel Yürütme Kurulu başkanlarını Disiplin Kurulu'na sevk ederek, yönetim kurulu üyeliklerini askıya aldı.  30 Kasım 2017 Perşembe günü TÜRSAB Yönetim Kurulu'nun Olağanüstü toplantısıyla alındığı belirtilen karar, 8-11 Aralık tarihleri arasında e-mail ile muhataplarına iletildi.

FiruzBağlıkaya: Karar hukuksuz, BYK başkanlarının haklarını sonuna kadar savunacağız
TÜRSAB Yönetimi'nin kararına sert tepki gösteren FiruzBağlıkaya, yapılan suçlamaları komik ve hukuksuz olduğunu belirtti.  Disipline sevk edilen BYK başkanlarının haklarını sonuna kadar savunacaklarını söyleyen FiruzBağlıkaya, TÜRSAB Yönetiminin aldıkları bu karar ile bugüne kadar görülmemiş bir skandala imza attığını ifade etti.

"Başkanın durumu belli; çağrım Yönetim Kurulu üyelerine... "

Yönetim Kurulu üyelerini sağduyuya davet eden FiruzBağlıkaya, "Başkanın durumu ve refleksleri belli. Tamamen kontrolü kaybetmiş durumda. En azından yönetim kurulu üyelerinin Seyahat Acentaları Birliği'ne bu dönemde sahip çıkması gerekir. Böyle hukuksuzlukların altına imza atmalarının uzun dönemde kendilerine ciddi veballer getireceğini düşünüyorum" dedi

"Diyalog yolları açılmışken nedir bu şimdi?"

Yapılanları, diyaloğu ve uzlaşı kültürünü  baltalamaya dönük hamleler olarak nitelendiren FiruzBağlıkaya,  "Diyalog yolları açılmışken nedir bu şimdi" diyerek tepkisini ifade etti...

"Mahkemelerin kapısını kendileri açıyor"

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un "TÜRSAB'ı mahkemelere  düşürdüler" yönündeki  eleştirilerine  atıfta bulunan FiruzBağlıkaya, "Mahkemelerin kapısını açan eylemleri kendileri yapıyor. İnsanlar da tabiî ki hakkını, hukukunu arayacak" dedi.

"Seçim tarihini Başaran Bey mi belirleyecek?"

Ertelenen Genel Kurul için yeni tarihin açıklanmamasını da eleştiren FiruzBağlıkaya, "Seçim tarihinin kararını her halde Başaran Bey verecek... Bugüne kadar bir açıklama gelmediğine göre, Başaran Bey'in kararını bekliyor herhalde Bakanlık" dedi.

Ali Bilir: 30 Kasım'da aldığınız kararı neden sekiz gün sonra  tebliğ ediyorsunuz?

Disipline sevk edilen Bölgesel Yürütme Kurulu başkanlarından Asya BYK Başkanı Ali Bilir ise olağanüstü yönetim kurulunda, 30 Kasım 2017 tarihinde alınan bir kararın sekiz gün sonra tebliğ edilmesine dikkat çekerek "Beni görevden aldıysanız neden 7 Aralık'ta başlayan Travel Turkey Fuarı’na BYK Başkanı olarak davet ediyor ve adıma otel rezervasyonu yapıyorsunuz" diye sordu.

"Görevimize devam ediyoruz"

Kararın, kendisi ve Asya BYK yönetimi için geçerliliği olmadığını savunan Ali Bilir, "Biz görevimize devam ediyoruz" dedi.

"Ulusoy'u destekleyen BYK başkanları neden disipline verilmiyor?"

Görevine devam eden birçok BYK başkanının da Başaran Ulusoy'u desteklediğini ve bu yönde paylaşımlar bulunduğuna dikkat çeken Avrupa BYK Başkanı İbrahim  Halil Kalay da bu BYK başkanlarının neden disipline verilmediğini sordu...

Avukat İlker Ünsever: Yapılmak istenen soruşturma hukuka aykırı

Konunun hukuki boyutunu değerlendiren Avukat İlker Ünsever ise Acentaların mesleki faaliyetlerinden dolayı disipline verilmediğine dikkat çekerek şu tespitlerde bulundu: "1618 sayılı kanunun, disiplin cezalarıyla ilgili gönderme yaptığı 5362 sayılı kanunun 24. Maddesinde, üyelerin mesleki faaliyetlerinden ötürü, hukuka ve mesleğin kuralları dışında davranmaları halinde disiplin soruşturması açılır deniliyor. Burada Seyahat Acentalığı faaliyetinden dolayı değil, Seyahat Acentası temsilcisinin örgüt içindeki bir alanı, seçimdeki adaylardan birinin bilgilerini paylaşmak amacıyla kullanması nedeniyle soruşturma açıldığını görüyoruz".   

Başlatılan soruşturmanın 5362 sayılı kanunun 24. Maddesiyle hiçbir bağlantısının bulunmadığına dikkat çeken Avukat İlker Ünsever, "Bu nedenle de yapılmak istenen soruşturma hukuka aykırıdır. Ve hukuki bir sonuç doğuracak güçte ve nitelikte değildir" dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ