FİRUZ BAĞLIKAYA: BAŞARAN ULUSOY DÖNEMİ KAPANMIŞTIR! - TURIZM DOSYASI - Anasayfa

ÖZCAN SUCU YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Okuduğunuz haber
FİRUZ BAĞLIKAYA: BAŞARAN ULUSOY DÖNEMİ KAPANMIŞTIR!

SOFYA'DA ÇANAKKALE'Yİ TANITTILAR

Anasayfa   /    Görüntülü    /    FİRUZ BAĞLIKAYA: BAŞARAN ULUSOY DÖNEMİ KAPANMIŞTIR!

FİRUZ BAĞLIKAYA: BAŞARAN ULUSOY DÖNEMİ KAPANMIŞTIR!

GÖRÜNTÜLÜ      15 Subat 2018 - 10:45     0

FİRUZ BAĞLIKAYA: BAŞARAN ULUSOY DÖNEMİ KAPANMIŞTIR!


Aday olma sebebini açık ve net bir şekilde ifade eden FiruzBağlıkaya: “TÜRSAB’dan maddi bir menfaat elde etmenin imkanı yok. Bu kafayla gelen bir insan zaten aday olmaz çünkü orası batık bir yer. Biz, sadece ve sadece meslektaşlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için aday olduk. 2013-2014 yıllarında dertlerimizi doğru şekilde, doğru yerlere anlatabilseydik bugün bu durumda olmazdık. Bu arkadaşların Seyahat Acentalarıyla alakaları yok. Dolayısıyla ben istifa ettim. İstifa nedenim ise Seyahat Acentaları ile ilgili olumlu bir şey yapılmamasıydı.”diye konuştu.

“Korkacak olsam, aday olmazdım.”
“300 milyon lira borcu olan bir kurum başarıdan bahsedemez.”

Başaran Ulusoy’un, kurumu borç batağına düşürdüğünü ifade eden Bağlıkaya; “Videosunu izleyin. Ne diyor? ‘Asarım, keserim’ diyor. Ateş olsan nereyi yakarsın? Böyle tatlı su delikanlılığının alemi var mı? Biz korkacak olsak aday olmazdık. İpoteksiz bir tane malı var mı?  300 milyon lira borcu olan bir kurum başarıdan söz edemez. Sen asıl şirketlerin borçlarından bahsetsene. TÜRSAB’ın hiçbir şeyi yok kardeşim. Eskiden onurlu bir kurumdu. İtibarsız bir kurum haline getirdi. Koltuğu kaybetmek istemiyor, ben aday değilim ama bu çocuklara oy verin diyor. İnsanın biraz haddini bilmesi lazım.” dedi.

“Başaran Ulusoy’un vaatlerinden hayata geçen var mı?”

Ulusoy’un vaatlerini yerine getirmediğine de dikkat çeken Değişim Hareketi lideri;
“Bakın, on tane seçim kitabının hepsi bizde var. Başaran Bey’in vaatlerinin hepsini topladık ve onlardan bir kitap yaptık. Biraz daha konuşursa dağıtacağız o kitabı. Kaç senedir aynı sözleri verip yapmadığıyla ilgili doküman var elimizde. O kadar rahat yalan söylüyor ki, benimle ilgili söylediklerine şaşırmıyorum.”diye konuştu.

“Seçimlerin ertelenmesi yüzünden Karayolları Taşıma Yönetmeliğine itiraz edemedik.”
“Mevcut yönetimdeki arkadaşlar da en az Başaran Ulusoy kadar suçludur.”

Seçimin ertelenmesinin Seyahat Acentalarını mağdur ettiğine de değinen FiruzBağlıkaya;
“Temmuz 2017’den beri askıda duran Karayolları Taşıma Yönetmeliği Ocak 2018’de yürürlüğe girdi.  Yeni yönetim gelmiş olsaydı, buna itiraz etme şansı vardı. Sen seçimi neden üç ay erteledin?  Mevcut yönetimdeki arkadaşlar da en az Başaran Ulusoy kadar suçludur. Bütün camiaya ayıp etmişlerdir.” dedi.Başaran Ulusoy’un kendisini hedef alan sert açıklamalarına sırasıyla yanıt veren FiruzBağlıkaya,Çatı Örgütüne karşı olduğunu söyleyen rakibine şu sözlerle karşılık verdi:

“ Sorunları ancak aynı masanın etrafında oturarak çözebiliriz.”

“Üstte başka bir örgüt yapısı olmadığı zaman birbiriyle çelişen bir takım yasal düzenlemeler var. Mesela; rehberlerle ilgili yasal düzenleme var,benim menfaatlerimle çelişiyor, benimle ilgili yasal düzenlemeler var, rehberlerin veya otelcilerin menfaatiyle çelişiyor. Otelcilerle ilgili düzenlemeler var, bizim menfaatlerimizle tamamen çelişiyor.“Sorunları ancak aynı masanın etrafında oturarak çözebiliriz. Bizler aynı geminin içindeyiz. Bir aynı masanın etrafında oturup, sorunlarımızı tartışamıyorsak eğer hiçbir şeyi çözemeyiz. Alıyor bunu seçim malzemesi yapıyor. Bu seçim malzemesi yapılacak bir şey değil ki kardeşim. İşte senin izlediğin yolla hiçbir şey çözülemedi.”

“ TÜRSAB’ı koltuktan ibaret görüyor.”

“23 Nisan ‘da gelsin koltuğa oturtalım.” demiş. Çok güzel bir şey söylemiş aslında; orayı o koltukta ibaret görüyor. Ben ikici başkandım. Koltukla ilgili derdim olsa ayrılmazdım. Güzel fikir verdi aslında. 23 Nisan’da çocukları getirip oturtmak lazım oraya. O kişi biz değiliz. Koltuğu korumadaki hırsı, çabası, becerisi ve uyanıklığının yüzde ellisini bizim hak ve menfaatlerimizi korumak için kullansaydı birçok şey yapmıştık biz zaten.”

“Kazanacak taraf gerginlik yapmaz, kaybedecek taraf yapar.”

“Seçimi niye ertelediğini anlatsın önce bize. ‘Yok ederim, asarım, keserim’ diyorsun. Kazanacak taraf gerginlik yapmaz, kaybedecek taraf yapar. Gerginliği sen yapıyorsun. ”
“Aday olmamız konusunda siyasi bir engel yok.”

“Sayın Bakanımızla bir kaç kez görüştük, seçim süreci ile ilgili duyarlılıklarımızı ve görüşlerimizi aktardım. Bir sıkıntı yaşamadık. ‘Aday olmamamızı istemiyorsanız bilmek isterim’ dedim. Böyle bir şey olmadığını söylediler.”

“Adaysan çık, değilsen gölge etme!”

“Bir kez daha soruyorum, kongreyi neden üç ay ertelediniz? Bu üç ayda ne yaptınız? Neyi temizlediniz, neyi düzenlediniz? Biz Acentalar olarak bunları bilmek istiyoruz. Aday mısın değil misin? Değilsen ne karışıyorsun, çekilsene! Adam olan aday olsun diyorum. Bence aday olmasında hiçbir sakınca yok. Adaysan çık, değilsen gölge etme! Başka bir şey istemiyoruz biz.”

“Başaran Ulusoy dönemi kapanmıştır.”

“Başaran Ulusoy’un dönemi kapanmıştır. Bizim seçimi kazanma konusunda herhangi bir endişemiz yok.  Kongre ile ilgili endişelerimiz var.  Şimdi bu kongreyi nasıl erteleyecek diye bakıyoruz. Bunu da ertelemeye çalışacaktır. Ancak ben Değişimin gerçekleşeceğine yüzde yüz inanıyorum.”

“Başaran Ulusoy ile üç seneye yakın çalıştım, sonunda istifa ettim.”

“Ben onu yetiştirdim diyor. Ben iki dönem Genel Sekreterlik bir buçuk dönemde ikinci Başkanlık yaptım. Toplam yedi sene. Bunun dört senesinde zaten Antalya’daydım. Kendisiyle yakın çalışmam üç sene, o da istifa ile sonuçlandı. Anladım ki o göründüğü gibi birisi değil. Kim kimi yetiştirmiş anlamadım. Onun hayalinde dahi olmayacak çapta işler yapıyorum. Yaşına ve tecrübesine saygım var ancak mesleki olarak onun bizden öğreneceği çok şey var.”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ