EMİN ÇAKMAK:TURİZMİN ANAYASASI ŞART! - TURIZM DOSYASI - Anasayfa

TÜRSAB SEÇİMLERİ KONUSUNDA ÖNEMLİ DUYURU

Okuduğunuz haber
EMİN ÇAKMAK:TURİZMİN ANAYASASI ŞART!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI KURTULMUŞ'UN BENGLADEŞ PROGRAMI

Anasayfa   /    Haberler    /    EMİN ÇAKMAK:TURİZMİN ANAYASASI ŞART!

EMİN ÇAKMAK:TURİZMİN ANAYASASI ŞART!

HABERLER      08 Subat 2018 - 09:33     0

EMİN ÇAKMAK:TURİZMİN ANAYASASI ŞART!
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, Bolu Hilton by Hampton Hotel’de acentelerle “Ortak Akıl” buluşmasında “1618 sayılı yasada günümüzdeki tüm sorunları çözecek düzenleme yapılacak. Turizmin tüm paydaşları ile uyumu sağlayacak Turizm Yasası’nın çıkmasına öncülük edeceğiz. Bu yasa kapsamında yer alan yönetmeliklerle tüm paydaşlar uyum içinde işbirlikleri kurma imkanı bulacaklar ve turizmdeki çatışma sona erecektir” dedi.Bolu spor turizminin merkezi olabilir!

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu'nun da katıldığı toplantıda Emin Çakmak, Bolu'nun kış turizmi yanında doğal ve tarihi kaynakları ile farklı bir turizm bölgesi olduğunu söyledi. Bolu'nun kış aylarında spor turizmi için önemli alanlara sahip bulunduğunu anlatan Emin Çakmak "Uygun yollar hazırlarsanız bisiklet ve motosiklet şampiyonalarını Bolu'ya çekebilirsiniz. Bu gibi sporlara ilgi duyanlar ülkelerin algısına akmıyor. Sadece spor imkanlarına bakıyorlar" dedi.Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Türsab ile işbirliği içinde geliştirilecek olan projelere işbirliği için hazır olduklarını belirterek Emin Çakmak'a "Projeleriniz. önerileriniz bölgemiz için önemlidir. Seçilirseniz birlikte çok etkinlik yapabiliriz"dedi. Emin Çakmak,  Davarcıoğlu'na üzerinde Ayyıldız işli özel dokunmuş ipek eşarp armağan etti.

Türsab Hepimizin ekibinin projelerinde hac-umre sorununu çözmek önemli yer tutuyor!

Emin Çakmak son günlerde hac-umre kontenjanı nedeniyle acentelerin çektiği sıkıntılar hakkında Diyanet ile ortaklaşa çözüm üretmeye çalışacaklarını belirterek “Türsab hac-umre konusunda kalitesini ispat ederse Diyanet turizmi turizmcileri, işin irşat yönünüise Diyanet’in temsilcisi hocalara bırakır. Ama bunun iin öncelikli olarak Türsab’ın Diyanet ile kayırmacılık dışında iş birliği kurması lazım. Türsab yönetimine aday olan Türsab Hepimizin ekibinin projelerinde hac-umre sorununu çözmek önemli yer tutuyor ” şeklinde konuştu.Acenteler arasında kayırmacılığa son ereceğiz!

Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak “Acenteler arasında kayırmacılığa son vereceğimiz hakkında sözümüz var” diyerek yapmak isediklerini şöyle sıraladı:“Türsab yönetimi emreden değil hizmet eden olacaktır. Acentelerin giderek kaybolan itibarını yeniden kazanmalarını sağlayacaktır. Bu nedenle acentelerin sorunlarına çözüm odaklı projeler geliştirdik. Ayrıca yöneticileri şeffaf olan kuruluşların sorunları çözme kabiliyetleri vardır”Türkiye turizmi, yıllardır krizlerle uğraşarak büyük başarılar elde ediyor!

Emin Çakmak, Türkiye turizminin yıllardır krizlerle uğraşarak büyük başarılar elde ettiğini belirterek “Kriz durumlarında Türkiye en büyük sıkıntıyı yabancı tur operatörlerinin tutumlarından kaybediyor. Siyasi veya başka sebeplerle Türkiye’ye turist gönderen yabancı tur operatörleri hemen çekiliyorlar. Turistleri başka ülkelere gönderen tur operatörleri yüzünden Türk turizmi büyük zarara uğruyor. Bu sure içinde ise yabancı tur operatörlerini yeniden Türkiye’ye çekmek mümkün olmuyor. Onların çekilmesi ise Türkiye’nin kötü bir algı kazanmasını getiriyor"

Türkiye’nen en çok turist çektiği Almanya, İngiltere gibi ülkelerde Türk tur operatörlerinin oluşması için öncülük edilecek!

Emin Çakmak son olarak" Bu nedenle turizm gelirinin büyük kısmını alan yabancı tur operatörleri yerine tüm geliri ülkemizde bırakacak yerli tur operatörlerine destek vermek gerekiyor. Yerli tur operatörlerinin yurt dışında devlet desteki temilcilikler açması gerekiyor. Yurt dışında yerleşik olan Türk tur operatörleri Türkiye’yi tanıdıkları için her türlü krizde Türkiye’ye turist göndermeyi sürdürürler. Özellikle Türkiye’nen en çok turist çektiği Almanya, İngiltere gibi ülkelerde Türk tur operatörlerinin oluşması için öncülük edilecektir” diye konuştu.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

SON DAKİKA HABERLERİ