EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI - Turizm Dosyası

KEDİSEVER ALMAN TATİLCİLER, ALMANYA’DAN KEDİEVİ VE MAMA GETİRDİLER

Okuduğunuz haber
EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

KONYA’DAKİ SEYAHAT ACENTALARINDAN DEĞİŞİM HAREKETİ’NE TAM DESTEK

Anasayfa   /    Haberler    /    EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

HABERLER      12 Ocak 2018 - 14:31     0

EMİN ÇAKMAK ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI
Emin Çakmak " Bu güne kadar Anadolu'da 38 noktasında acentelerle yaptığımız " Ortak Akıl " buluşmalarında bizlere teveccüh gösteren acenteleri dinledik.Anadolu'nun sesini dinledik ve Türsab başkan adaylığımızı açıklıyoruz" dedi.

Emin Çakmak'ın adaylık konusunda yaptığı açıklama şöyle:

TÜRSAB 23. Genel Kurulu sürecini, hep birlikte, basından yakinen izledik ve gelinen sonuca hepimiz şahit olduk. Yaşanan bu süreç bizi üzmüş ve Başaran beyin aday olmama açıklamasında yarattığı samimi havayı yok etmiştir.

Arkasından  TÜRSAB'ın hala devam eden yönetim ve başkanlığının ne ülkemize ne de TÜRSAB camiasına yakışmayan beyanatları, tavır ve hareketleriyle kamuoyumuz ve turizm sektörümüz hak etmediği bir itibar sarsıntısına maruz kalmıştır.

Ülkemizin hatta dünya turizm sektörünün en önde gelen  milli bir kuruluşu, şahsi ihtiraslar sebebiyle boş yere yıpratılmıştır.

Sayın Başaran Ulusoy, adaylıktan çekildiğini ilan ettiğin de; gecikmiş ama etik ve doğru hareket dedik ve ümitlendik. 

Düzgün ve hak yenmeyecek bir kongreye gidiyoruz dedik.

Ama ne yazık ki bu etik ve doğru sandığımız kararın  hiç de iyi niyetli olmayan bir planın omurgası olduğunu da kısa bir süre sora anladık.

Kendisi keyfi, gerekçesi Cumhuriyet Savcılığını ilgilendirebilecek nitelikteki garip bir kararla, Yönetim Kurulu  23. Genel Kurulu ertelediğini açıkladı.

Mevcut yönetim, neden böyle akıl dışı bir karara  ve de oy birliği ile imza attı?

Hangi şahsi çıkarlar ve de bir yönetim değişikliğinde ortaya çıkabilecek hangi olumsuzluklar yönetimi  böylesine bir karar almaya zorladı acaba?

Tüm bu yaşanan olumsuzlukları ve camiamızın üstünde dolaşan kara bulutları, TÜRSAB’ımızın geleceğini tartışmak, istişare etmek ve hasret gidermek üzere 7 Aralık İzmir toplantımızdan bu yana 37 ilimizde “ORTAK AKIL” Toplantılarımızı düzenledik ve 2000 yakın meslektaşımızın katıldığı istişare toplantıları sonucu, Meslektaşlarımızın bizleri göreve Çağrılarına cevap  vermek ve TÜRSAB’ımızı düştüğü bu zor durumdan kurtarmak ve yeniden eski itibarına kavuşturmak için yıllardır sürdürdüğümüz çalışmaları hızlandırdık.

Duyarsız ve Seyirci kalmayıp TÜRSAB'ımızı sahipsiz bırakmamak için aşağıdaki Ana Hedeflerimiz, Misyonumuz ve Vizyonumuzla Üyelerimize, Birliğimiz ve Sektörümüze hizmet etmek üzere 5 ana hedefimiz ve 154 projemizi www.tursabhepimizin.org/tr/page/secim-beyannamesi.html hayata geçirmek üzere yola çıktık.

24-25 Şubat 2018 Tarihlerinde gerçekleşecek olan 23.Olağan Genel Kurulumuzda TÜRSAB Yönetimine TÜRSAB HEPİMİZİN Platformu üyesi yol arkadaşlarımla birlikte ekip olarak talip ve aday olduğumuzu açıklıyoruz.

“ORTAK AKIL” Değerlendirme toplantılarımızı 2000 aşkın meslektaşımızın katılımı ile güzel 37 ilimizde TÜRSAB’ımızın geleceğini istişare ettik ve yol haritasını belirledik, 81 il ve 89 ilçe “ORTAK AKIL” Toplantılarımıza devem edeceğiz.

Ana Hedeflerimiz:

Bir, Milli ve Ulusal Turizm Kanunumuz.

İki, Milli ve Ulusal Seyahat Sigortamız.

Üç, Milli ve Global Seyahat Portalımız.

Dört, Milli ve Global Tur Operatörlerimiz.

Beş, Milli Turizm Gelirlerimizden, Cumhuriyetimizin 100.yılında

50 Milyon Turist 100 Milyar Dolar gelir elde etmek.

İçin Yola Çıktık…

MİSYONUMUZ

TÜRSAB'IMIZI; ŞEFFAF, ADİL VE ÜYESİNE SAYGI DUYAN BİR YÖNETİME KAVUŞTURMAK, ESKİ GÜCÜNÜ VE İTİBARINI YENİDEN KAZANDIRMAK, HAK VE HUKUKLARINI KORUMAK VE KOLLAMAK.

VİZYONUMUZ

ÜYELERİMİZİ VE ÜLKE TURİZMİNİ, 2050 YILLARINA HAZIRLAMAK VE YENİLİKÇİ PROJELER ÜRETEREK GÜNÜMÜZÜN TEKNOLOJİSİNE UYUMLU HALE GETİRMEK, ÜYELERİMİZİN DAHA ÇOK İŞ YAPMASINI VE GELİŞEN DÜNYADA KENDİLERİNE ,DAHA SAĞLAM BİR YER EDİNMELERİNİ SAĞLAMAKTIR.

BİZ ; " HEPİMİZ " İÇİN YOLA ÇIKTIK…

Saygı ve Sevgilerimle,
YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ