ÇANAKKALE WTM LONDRA FUARINDA YERİNİ ALDI - Turizm Dosyası

VONRESORT OTELLERİ BÜYÜYECEK

Okuduğunuz haber
ÇANAKKALE WTM LONDRA FUARINDA YERİNİ ALDI

PLAJLARDAN EN ÇOK SİGARA İZMARİTİ ÇIKTI

Anasayfa   /    Haberler    /    ÇANAKKALE WTM LONDRA FUARINDA YERİNİ ALDI

ÇANAKKALE WTM LONDRA FUARINDA YERİNİ ALDI

5 Kasımda açılan 39’uncusu düzenlenen Londra World Travel Market (WTM) Uluslararası Turizm Fuarı 7 Kasım tarihinde sona erdi. WTM’e 180 ülkeden, 5 bin civarı katılımcı ve 50 bin kişinin üzerinde profesyonel ziyaretçinin katıldığı tahmin ediliyor. Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında yer alan WTM Londra Turizm fuarında Türkiye standı yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin önde gelen turizm firmalarının profesyonellerinin katıldığı fuarda, tüm katılımcılar 2019 ile ilgili iyimser beklentilerinden bahsetti.

HABERLER      08 Kasim 2018 - 13:58     0

ÇANAKKALE WTM LONDRA FUARINDA YERİNİ ALDI

Çanakkale adına Çanakkale Vali Yarımcısı Turan Yılmaz, 2018 Troya koordinasyon merkezi yetkilisi Nejla Saltık ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer katılım sağladı.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer; ‘2018 Troya yılı ülkemiz ve Çanakkale turizmi için çok önemli bir katma değer sağladı. WTM Londra turizm fuarı ITB Berlin ile birlikte dünyanın en önemli turizm buluşmalarının başında yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımız önderliğinde yıl boyu yürütülen ve dünyaya damgasını vuran 2018 Troya Yılı tanıtımlarının sonuna geliyoruz. Geçen yıl WTM’den sonra aradan geçen bir yılın ardından açılacak dediğimiz Troya Müzesinin,  bugün dünyanın en önemli arkeoloji müzelerinden biri olarak açıldığının Londra’daki tüm paydaşlarımıza söylemenin gururunu yaşıyoruz. Troya yılı dünya genelinde yıl boyu süren 140 üzerindeki ülkede gerçekleştirilen tanıtımları ve iletişim çalışmaları, uluslararası toplantıları, seminerleri, konferansları ve yıl boyu Çanakkale’de gerçekleştirilen onlarca kültür, sanat, spor ve bilim etkinlikleri, çok sayıda gerçekleştirilen ve devam eden Troya Milli parkına odaklanan alt ve üst yapı yatırımları, yürüyüş yolları, arkeo köy uygulamaları, yeni gezi güzergahları ve cazibe noktalarıyla Türkiye turizmine örnek bir model ve başarı öyküsü olarak damga vurmuştur. Bunu biz değil Türkiye genelindeki birçok turizm profesyoneli bize söylüyor ve Çanakkale’nin 2018 Troya Yılı gerçekleştirdiği başarı öyküsünü her yerde bahsediyor. Troya Yılı kamudan özel sektöre, sivil toplum kuruluşlarımızdan Ticaret ve Sanayi Odamıza, Çanakkale’li Troya sevdalılarına kadar çok sayıda kişi ve kurumun inanması ve katkıları ile hayat bulmuştur.  Diğer taraftan bu yılın başarıya oluşmasındaki çok değerli katkı ve liderlikleri nedeniyle Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan ve Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı’ya minnettarız.

TROYA YILI PROJESİ  DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜ YARIŞMASINA ADAY

Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yakın zaman önce 2018 Troya Yılı projesi ile Dünya Turizm Örgütünün düzenlediği bir yarışmaya Türkiye’miz adına aday proje olarak sunulmuştur.
39. WTM Londra fuarında Çanakkale, bu güçlü iletişiminin rüzgarı ile Türkiye standında yer aldı. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir ve Serdar Balta ile yapılan toplantıda 1 Aralık tarihinde Türkiye’nin önde gelen incoming (yurtdışında turist getiren) Tur Operatörlerinin ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) üyeleriyle birlikte Çanakkale toplantısı yapılması ve  Troya Müzesinin programlara katılmasına yönelik tanıtılması konusunda fikir birliğine varıldı.  Bundan sonraki süreçte Troya Müzesi çok önemli bir iletişim ve tanıtım argümanımız olacaktır. 

2019 YILINDA İYİ BİR TURİZM SEZONU BEKLİYORUZ

WTM Londra fuarı gelecek dünya turizm eğilimlerinin oluşmasında çok önemli gösterge bir etkinlik. Gerçekleştirdiğimiz çok sayıda toplantıda 2019 yılının Türkiye turizmi için iyi geçeceğini söyleyebiliriz. 2018 ile yükselme trendine giren Türkiye turizminin 2015 öncesindeki güçlü rakamlarını aşacağını umut ediyoruz. Sayın Bakanımız Mehmet Ersoy’da yaptığı toplantıda 2019 yılı hedefi olarak 48 milyon olarak belirti, İngiliz pazarı ile ilgili olarak da %30-35 arasında bir büyümenin olduğunu ve önümüzdeki yıl içinde yaklaşık %23 lük bir büyüme hedefini belirtti. Bundan sonraki önemli hedeflerimizden bir diğeri kişi başına düşen gecelik harcama miktarını arttırmak olmalıdır.

ÇANAKKALE İSTANBUL UÇUŞLARI İVEDİ BAŞLAMALIDIR

Troya Müzemiz ve Troya Milli Parkında gerçekleştirilen çok sayıda alt ve üst yapı yatırımları, Tarihi Gelibolu Yarımadamız, Adalarımız, Kazdağlarımız, deniz kıyılarımız, alternatif turizm olanaklarımız ile Çanakkale çok güçlü bir dünya turizm destinasyonu olmaya adaydır. Bu çerçevede artan turist sayısı ile Çanakkaleli turizmciler olarak en önemli beklentilerimizden biri İstanbul Çanakkale arası havayolu taşımacılığının ivedi hayata geçmesi ve süreklilik kazanmasıdır. Nitelikli turist için havayolu ulaşımı olmazsa olmazımızdır. İstanbul Havaalanı ile birlikte daha da artacak havayolu taşıma kapasitemizin Çanakkale ile bağlantısının olmaması büyük bir kayıptır.’dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ