BU KANUN REVİZE EDİLMELİ!... - Turizm Dosyası

İSTANBUL MARRİOTT HOTEL ŞİŞLİ’NİN YENİ SATIŞ VE PAZARLAMA DİREKTÖRÜ

Okuduğunuz haber
BU KANUN REVİZE EDİLMELİ!...

SAYD: YENİ YASA TASLAĞI SUİSTİMALLERE ÇOK AÇIK!

Anasayfa   /    Haberler    /    BU KANUN REVİZE EDİLMELİ!...

BU KANUN REVİZE EDİLMELİ!...

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz önderliğinde çok sayıda otelcinin, seyahat acentesi yöneticisinin, TÜRSAB, SAYD,ATİB, POYD gibi STK’ların üye ve yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Turizm Ajansı Kanun Teklifi hakkında görüşler alındı.

HABERLER      09 Temmuz 2019 - 08:20     0

BU KANUN REVİZE EDİLMELİ!...

Toplantının açılış konuşmasında Recep Yavuz Kanun Teklifini katılımcılara madde madde okudu. Ardından katılımcılar her bir madde üzerine fikirlerini beyan ettiler. Yaklaşık 50 turizm paydaşının katıldığı toplantıda kanunun teklifinin birinci maddesi olan Kanunun amacı konusunda tüm katılımcılar fikir birliğine vardı. Bununla 11 madden oluşan kanun teklifinin bazı maddeleri üzerinde ise turizmcilerle istişare edilerek revize edilmesi gerekliliği konusunda görüş beyan ettiler.

İŞTE PROFESYONELLERİN GÖZÜNDEN: KANUN TEKLİFİ İLE İLGİLİ REVİZE EDİLMESİ GEREKEN MADDELER:

İlk olarak sürecin şeffaf yürütülmesi ve tüm turizm paydaşlarının fikirleri alınarak kanunun yeniden revize edilmesi.

İkincisi tamamen turizm amaçlı hedeflenen bu kaynağın bütün şeffaflığı ile kamu oyunun bilgisine ve  denetlemesine açık hale getirilmesi.

Üçüncüsü, içinde olduğumuz Göbeklitepe Yılı da göz önünde bulundurularak , Doğu Ve Güney Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin ayrı ayrı temsilciler tarafından temsil edilmesi, Antalya ve İstanbul’a sıkışan Turizmimizin diğer bölgelere yayılmasına katkı sağlayacaktır.

Dördüncüsü her ne kadar konaklama ve seyahat sektörünün temsilcilerinden komisyon oluşturulsa da bu konuyla ilgili çalışacak kişilerin daha belirgin olarak tanımlanması, belirsizliği artıracak ve  güçlü yapının oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Beşincisi, faaliyet alanları konusunda yaklaşık 30 yıldır sürdürülmekte olan tanıtım projeksiyonunun genişletilerek hayata geçirilmesi bu konudaki rekabet gücümüzü artıracaktır.

Altıncısı, ajansın gelirleri konusunda turizmcilerden alınacak payın ciro üzerinden değil, Kar üzerinden hesaplanması ve ikinci dönemine girdiğimiz ve bütçelerde ön görmediğimiz 2019 yılını kapsamaması daha henüz kendine gelmeye çalışan sektöre önemli bir destek olacaktır. ( Sabriye Çay )

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ