AHMET ÇELİK: 2019 YILINDAN OLDUKÇA UMUTLUYUZ! - TURIZM DOSYASI

ÇANAKKALE TÜRKİYE’NİN EN GÜÇLÜ TURİZM DEĞERLERİNDEN BİR TANESİDİR!

Okuduğunuz haber
AHMET ÇELİK: 2019 YILINDAN OLDUKÇA UMUTLUYUZ!

TROYALI HELEN’İN TAKILARINA BÜYÜK İLGİ!

Anasayfa   /    Görüntülü    /    AHMET ÇELİK: 2019 YILINDAN OLDUKÇA UMUTLUYUZ!

AHMET ÇELİK: 2019 YILINDAN OLDUKÇA UMUTLUYUZ!

Halil ÖNCÜ ( İSTANBUL ) - TÜRSAB Çanakkale-Körfez Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, EMİTT turizm Fuarını ve bölgedeki turizm gelişmelerini değerlendirdi. Çanakkale-Körfez Bölge Temsil Kurulu olarak, TÜRSAB olarak çok güzel çalışmaları olduğunu söyleyerek, 2018 Troya Yılının bu çalışmalardaki en önemli ivme gücü olduğunu söyledi.

GÖRÜNTÜLÜ      03 Subat 2019 - 22:47     0

AHMET ÇELİK: 2019 YILINDAN OLDUKÇA UMUTLUYUZ!

2017 ve 2018 yıllarındaki daralmanın 2019 yılında sona ereceğini, özellikle dış pazarda çok iyi seviyeye gelineceğini düşündüklerini ifade eden Başkan Ahmet Çelik, “ Özellikle Çanakkale Bölgesi olarak yapılan altyapı çalışmaları ile Troya Müzesi, Midilli Adası feribot seferleri, daha sonra açılacak olan Çanakkale Köprüsü ve son iki yılda yüzün üzerinde dünyanın bir çok uluslararası Çanakkale Bölgesi ve Troya slogan olarak kullanıldı. Artık bunun yavaş yavaş dönüşünü memleketimize, bölgemize olan katkısını izlemeye başlayacağız. Bununla ilgili en güzel kanıtlardan bir tanesi 500 bini aşan Troya Antik Kenti’nin ziyaretçi sayısı. Bizim bundan sonra bölgemizi turizm aktörleri olarak daha fazla tanıtmaya, daha fazla anlatmaya özellikle yurtiçi ve yurtdışı fuarlara daha fazla katılmaya ve bölgemize daha fazla özellikle yabancı turisti çekmek için var gücümüzle çalışmamız gerekir. 2019 yılında iç pazarda biraz daralma bekliyoruz ama dış pazarda ciddi bir fark bekliyoruz. Geçen yıllara göre; var olan ön rezervasyonlarımız da zaten bunu ispatlıyor. Umarım geçtiğimiz yıllardaki kayıplarımızı amorti edebileceğimiz güzel bir yıl, güzel bir turizm yılı olur” dedi.

TÜRSAB Çanakkale-Körfez Bölge Temsil Kurulu olarak, yaptıkları çalışmalardan bilgiler de veren Başkan Ahmet Çelik, “  Balıkesir bölgesinde Küçükkuyu’da başlayacak olan, geçen sene başlamış olan Midilli feribot hattıyla Avrupalı vatandaşlarımızı, Midilli’ye gelen vatandaşlarımızı bölgeye çekmek için ciddi çalışmalarımız var. Hem Balıkesir hem Çanakkale acentelerimizde toplamda 130’a varan acentemizde bölgede ciddi emeklerimiz, ciddi çalışmalarımız var. Özellikle Kocaseyit Havalimanı Edremit’te bulunan ve Duesseldorf’a kadar olan uluslararası uçuşlarla özellikle Avrupa’da yaşayan yaşlı kesim dediğimiz termal turizme meraklı ve sağlık turizme meraklı olan kesimi bölgemize Kaz Dağların’a, Truva’ya, Asos’a ve Gelibolu Yarımadası’na çekmek ile ilgili çok ciddi çalışmalarımız var. Özellikle Kaz Dağları Termal ve sağlık anlamında tüm dünyada, özellikle Türkiye’de fark yaratmış bir destinasyon. Bizde bölge TÜRSAB olarak çalışmalarımızı bu anlamda yoğunlaştıracağız gelecek süreçte ve Balıkesir bölgesine özellikle Kaz Dağları- Edremit bölgesine daha fazla Avrupa vatandaşını, daha fazla yurtdışı vatandaşını, turisti çekmeye çalışacağız. Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımızın meyvelerini görmeye başlayacağız. Geçmişte yaptığımız Troia 2018 çalışmamız çok güzel sonuçlar verdi. Troia Antik kentini 500.000’i geçen sayıda giriş oldu ve bu bölgeye TÜRSAB’ın ne kadar ağırlık verdiğini ve önem verdiğini gösterdi. Bu tip çalışmalarımız yine devam edecek ve Çanakkale-Balıkesir özellikle uluslararası turizmi uluslararası katılımcı konusunda entegrasyonunu tamamlamış olan destinasyon turizminin öne çıktığı bu süreçte tüm Türkiye ve diğer destinasyonlara göre ciddi fark yaratacak ve farkı da bölge olarak hep birlikte hissedeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ